نظر سنجی

نظرتون در مورد سایت چیه؟

خوب
متوسط
بد

سخنان رهبر در مورد حقوق بشر آمریکایی / فیلم

  
حضرت آیت الله خامنه ای: من تعجب می کنم آمریکایی ها خجالت نمی کشند اسم حقوق بشر را می آورند. هر کس دیگری در دنیا ادعا بکند طرفدار حقوق بشر است دولت مردان آمریکا نباید این ادعا را بکنند.
با این همه فضاحتی که در کارنامه آنها نسبت به حقوق بشر هست. از صد رقم حرکت خلاف حقوق بشر آنها شاید نود رقم, هشتاد رقم آن را مردم نمیدانند; همان ده بیست رقمی که میدانند یک کتاب قطور سیاه است.
  
 
 
 
نوشته شده توسط: admin 

حقوق بشر از دیدگاه امام خمینی (ره) /فیلم

 
 
‏‏در نظام اسلامی، هنجارهای فرهنگ اسلامی با موازین حقوق بشر (به مفهوم لیبرالی آن) سازگار نیست چه آن‌که نشو و نمای حقوق بشر در متن اسلامی آن، به دلیل مبتنی بودن بر یک جهان‌بینی خاص، منجر به ارائه صورت‌بندی منحصر به فردی از حقوق بشر می‌گردد، در همین راستا اندیشمندان مسلمان، تلاش‌هایی در جهت تطبیق و نقد و بررسی حقوق بشر بر مبنای اسلامی و لیبرالی آن نموده‌اند که از جمله ایشان، فیلسوف گرانمایه و متفکر بزرگ اسلامی امام‌ خمینی (ره) می‌باشد. ...
نوشته شده توسط: admin 

شش نکته درباره حمله موشکی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران / فیلم

 
 
در حالیکه نمایندگان کنگره آمریکا در تلاشند لایحه موسوم به «مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران» را به تصویب برساند؛‌ تقویم ایرانیان سی ومین سالگرد حمله ناو آمریکایی وینسنس به هواپیمای مسافربری مسیر تهران- دوبی را نشان می‌دهد. روزی که به نام «افشای حقوق بشر آمریکایی» نامگذاری شده و یادآور یکی از اقدامات «غیر انسانی»‌ و «بی‌ثبات کننده» آمریکا در منطقه غرب آسیاست. دوازدهم تیرماه ۱۳۶۷ (۳ ژوئیه ...
نوشته شده توسط: admin 

بازخوانی یک جنایت ضد بشری (هواپيماى ايرباس 300)«عملیات نیروهای ایران در کردستان (عملیات والفجر ۱۰)»، «دور چهارم جنگ شهرها»، «بازپس‌گیری شبه جزیره فاو توسط عراق»، «راهبرد جدید عراق»، «حملات شیمیایی عراق»، «انتصاب مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به جانشینی فرماندهی جنگ» و تأثیر آن بر روند جنگ، «ماجرای جزایر مجنون و شلمچه»، «انهدام هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو وینسنس آمریکا»، «پذیرش قطعنامه از سوی دو کشور»، «دوره ...
نوشته شده توسط: admin 

سیر تاریخی تدوین حقوق بشر در غرب


لازم می دانم برای اطلاع حضار فهرست وار به اعلامیه های مختلفی که در خصوص حقوق بشر تا کنون صادر شده اشاره کنم:

الف:اعلامیه حقوق بشر فرانسه

اولین اعلامیه حقوق بشر پس از انقلاب کبیر فرانسه در ماه اوت سال 1789م منتشر شد. این اعلامیه که شامل یک مقدمه و 17 ماده بود، در قوانین اساسی فرانسه که بعد از آن به تصویب رسید، منعکس گردید، در اعلامیه جهانی حقوق بشر بی تأثیر نبود.

ب:اعلامیه جهانی حقوق بشر

این اعلامیه در دهم دسامبر 1948 به صورت قطعنامه شماره ...
نوشته شده توسط: admin 

فلسفه‌ حـقـــوق بشر

 
در بررسی‌های مربوط به تاریخ اندیشه، عموما" سده‌های هفدهم و بویژه هجدهم را در اروپا عصر خردگرایی و روشنگری می‌نامند. در بخش‌بندی ظریفتری، از مراحل سه‌گانه‌ی: آغازین، اوج و پایان روشنگری سخن به میان می‌آید که دوره‌ای از نیمه‌های سدهٔ هفدهم تا پایان سدهٔ هجدهم و حتا دههٔ نخستین سدهٔ نوزدهم را در بر می‌گیرد. به این اعتبار، می‌توان متفکرانی چون هابس و لاک را نمایندگان فکری مرحلهٔ آغازین، منتسکیو وژان ژاک روسو را متعلق به دورهٔ اوج و ...
نوشته شده توسط: admin 

حقوق بشر امریکاییجنایات هولناک و کشتار مردم بی گناه، زیر چتر حمایتی حقوق بشر آمریکایی به بهترین شکل به نمایش گذاشته می شود و به نام دفاع از حقوق بشر، حق باطل و باطل حق جلوه می کند. برخورد خصمانه با انقلاب اسلامی ایران یکی از این موارد است.
 
در عصر حاضر، امام خمینی (ره) توانست علیرغم حمایتهای بیگانگان و پشتیبانی نیروهای عظیم استکباری در همۀ عرصه های مالی، سیاسی، تبلیغاتی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی و جاسوسی به نفع رژیم شاه، انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند.
 
ایشان ...
نوشته شده توسط: admin 

آمریکا با چه معیاری دیگران را به نقض حقوق بشر متهم می‌کند؟

 

ایالات متحده در حالی بر طبل حقوق بشر می‌کوبد که کارنامه سیاهی از نقض قوانین و قطعنامه‌های سازمان ملل متحد را در کارنامه خود دارد.

پس از انتشار گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر در سطح دنیا در سال 2013 میلادی، و سخنرانی مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دولت آمریکا بزرگ ترین نقض کننده حقوق بشر در دنیا است، پیشنهاد هفته حقوق بشر آمریکایی مطرح شد و هر ساله از 6 تیر ماه تا 14 تیر به نام هفته حقوق بشرآمریکایی نام‌گذاری می‌شود.
  ...
نوشته شده توسط: admin 

چرا آمریکا متهم حقوق بشر است نه مدعی؟


نگاهی به کارنامه آمریکا در مسائل مربوط به حقوق بشر از دویست و پنجاه سال گذشته به جلو، نشان می دهد که آمریکایی ها در پرونده حقوق بشری نه مدعی که بایستی در جایگاه متهم نشسته و به افکار عمومی خود و جهان در این خصوص پاسخ دهند.
 
یکی از پرونده هایی که آمریکایی ها به صورت فعال علیه جمهوری اسلامی ایران پیگیری می کنند و تلاش می کنند تا به وسیله آن ایران را در سیبل توجهات بین المللی قرار دهند، پرونده حقوق بشر است. اما نگاهی به کارنامه آمریکا در مسائل مربوط به حقوق بشر از دویست و پنجاه ...
نوشته شده توسط: admin 

حقوق بشر آمریکایی / فیلم

 
امریکا پز حقوق بشر می دهد اما نیمی از ۳۵ هزار کلاهک هسته ای موجود در جهان در اختیار اوست . و بمب های مخربی را در آلمان مستقر نموده است که برای نابودی ۱۸ بار کره زمین کافی است .سازمان سیا بودجه ای ۱۵ برابر بودجه دیپلماتیک ایالات متحده را دارد که عموما برای خشونت و ترور و جاسوسی هزینه می شود.
 

 
نوشته شده توسط: admin