نظر سنجی

نظرتون در مورد سایت چیه؟

خوب
متوسط
بد

چرا جنگ تحمیلی را دفاع مقدس می گوییم؟


این ما نبودیم که جنگ را شروع کرديم بلکه در جواب يک جنگ تحميلي جنگيديم و به خاطر دفاع از دين و اعتقادات ... ایستادگی کردیم.
 
اهمیت 8 سال دوران جنگ ایران و عراق و نام نهادن مقدس بر این دفاع در تاریخ معاصر جمهوری اسلامی ایران بر هیچ کس پوشیده نیست چراکه نیمی از جمعیت کشور را جوانانی تشکیل می دهند که کم کم از آن دوران فاصله تاریخی گرفته اند اما نسل معاصر در دفاع مقدس همچون جانبازان، ایثارگران و خانواده عظم شهدا بهترین روایت گران برای انتقال مفاهیم به نسل جدید هستند.
  ...
نوشته شده توسط: admin 

روز «مباهله» چه روزی است?


بیست و چهارم ذی‌الحجّه نه تنها روز مباهله و روز نزول آیه «تطهیر» بر قلب مبارک پیامبر(ص) است بلکه در این روز حضرت امیرالمؤمنین(ع)در حال رکوع انگشترى خود را به سائل داد و آیه «اِنَّما وَلِیُّکُمُ اللّهُ..» در شان ایشان بر قلب نازنین پیامبر(ص) نازل گردید.
 
یکی از انواع نفرین حق، «مباهله» است، «مباهله» از ریشه «بَهْل» به معنای لعن است اما راغب اصفهانی معتقد است که «بهل» (بر وزن اهل)، به معناى رها کردن ...
نوشته شده توسط: admin 

بزرگترین اشتباه مصدق! /فیلم

 
  در 28 مرداد کاشانی منزوی و خانه‌نشین بود. عدم حضور کاشانی در صحنه موجب شد که مردم نیز در صحنه حضور نداشته باشند؛ لذا کودتاچی‌های مأمور مستقیم امریکا توانستند بیایند و به‌راحتی بخشی از ارتش را به تصرف درآورند و کودتا کنند. 
 
یکی از مهمترین فرازهای حکومت 37 ساله محمد‌رضا پهلوی که نقش مهمی در تحکیم پایه‌های رژیم وی داشت کودتای 28 مرداد 1332 بود. این کودتا که در دوازدهمین سال حکومت محمدرضا به وقوع پیوست، سبب تثبیت حاکمیت او تا ...
نوشته شده توسط: admin 

فضای مجازی نیازمند انقلاب

 

در سپیده‌دم هزاره سوم، شاهد تحولات شگرف فناوری و تأثیرات فرهنگی، اجتماعی و حرفه‌ای ناشی از آن هستیم. انقلاب الکترونیک، انفجار اطلاعات و انقلاب رایانه‌ای، تفاوت کمی و کیفی بسیاری را در جهان نسبت به دو دهه پیش با خود به همراه آورده است و آن تبدیل جهان ظاهرا به یک کلبه واحد است و در این میان چالش‌انگیزترین، جذاب‌ترین و مهم‌ترین تحولات، تحولاتی است که در زمینه رایانه و اطلاع رسانی صورت گرفته است.

از نیمه قرن بیستم با بروز و شکل‌گیری ...
نوشته شده توسط: admin 

نماهنگ حماسه حضور به مناسبت سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

 
نهاد مقدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تدبیر حکیمانه ی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه) در ۱۲ مرداد سال 1359 و با هدف تعظیم شعائر اسلامی، تبیین اندیشه‌های انقلابی، سازماندهی حرکت‌های مردمی در مواجهه با چالش‌ها و رخدادهای پیش‌رو و همچنین نکوداشت مناسبت‌ها و برگزاری مراسم ملی و انقلابی و ایجاد هماهنگی و حفظ انسجام دستگاه‌ها در پاسداشت مناسبت‌ها و اجتناب از موازی‌کاری تأسیس شد تا ضمن ایجاد هماهنگی لازم بین سازمان‌ها ...
نوشته شده توسط: admin 

مخاطب شناسی؛ ضرورتی برای نظام تبلیغات کشور

 

دوازدهم مردادماه مصادف با سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است. این نهاد که یکی از بنیان های تبلیغات انقلاب محسوب می گردد، رسالت مدیریت نمودن مراسم و مناسبت های انقلاب اسلامی را به عهده دارد.

مقاله زیر به بررسی و تحلیل نظام تبلیغات فرهنگی کشور و موضوعات پیرامون آن پرداخته است. اینک با هم مطلب را از نظر می گذرانیم:

لزوم شناخت مخاطب
 
در دنیای کنونی که در هم تنیدگی نظام اطلاعاتی و ارتباطاتی یکی از مقولات مهم در زمینه جهانی شدن ...
نوشته شده توسط: admin 

 دیپلماسی در قامتِ مشت های گره کرده

//

همسویی و اتحاد حاکمیت با ملت باعث می شود که بطور قابل ملاحظه ای در اهداف جمعی کشور اتحاد بوجود آمده و حرکت جمعی جهت دستیابی به اهداف ملی ایجاد شده و زمینه های توسعه اقتصادی در کشورها ظاهر شوند. این وضعیت زمانی بروز می یابد که هم از سوی حاکمیت و هم از سوی ملت بر اهداف مشترکی تأکید شود و تنها از این طریق است که یک سیستم اجتماعی عقلانی در جامعه ایجاد می شود که تمامی افراد جامعه خود را مقید به مشارکت در تعاملات اقتصادی، فرهنگی ...
نوشته شده توسط: admin 

عملیات مرصاد جهنمی برای منافقین


عملیات غرور آفرین مرصاد جهنمی برای منافقین برپا نمود و نقشه حضور آنان در تهران و تصاحب قدرت را بر هم زد و فروغ جاویدان آنان را به دروغ جاویدان مبدل ساخت.

هنوز دو ساعت از اعلام خبر پذیرش قطعنامه 598 شورای امنیت سازمان ملل متحد نگذشته بود که رژیم بعثی عراق از زمین و هوا مواضع نیروهای ایرانی را مورد هجوم قرار داد. زاغه‌های مهمات و بیمارستان دزفول از جمله مکانهایی بودند که مورد حمله دشمن واقع شدند.

دشمن با این تحلیل که دیگر قوای نظامی ایران قادر به پدافند مؤثر از ...
نوشته شده توسط: admin 

مفهوم، فلسفه و فوايد حجاب

 

حجاب، به معنای پوشش اسلامی بانوان، دارای دو بُعد ایجابی و سلبی است. بُعد ایجابی آن، وجوب پوشش بدن و بُعد سلبی آن، حرام بودن خودنمایی به نامحرم است؛ و این دو بُعد باید در كنار یكدیگر باشد تا حجاب اسلامی محقق شود؛ گاهی ممكن است بُعد اول باشد، ولی بُعد دوم نباشد، در این صورت نمی توان گفت كه حجاب اسلامی محقق شده است.
 
مفهوم و ابعاد حجاب

مفهوم حجاب چیست و از نظر قرآن و حدیث، حجاب و پوشش اسلامی دارای چه ابعاد و اقسامی است؟

حجاب در لغت به ...
نوشته شده توسط: admin 

چرا خلاقیت در کار اهمیت دارد؟

 
تداوم حیات سازمان ها به بازسازی آنها بستگی دارد؛ بازسازی سازمانها از طریق هماهنگ کردن اهداف با وضعیت روز و اصلاح و بهبود روشهای حصول این اهداف انجام می شود؛ بدون بازسازی ، سازمان نمی تواند دوام زیادی بیاورد.
 
برای مثال، یک شرکت باید محصول و خدمتی مورد نیاز مشتریان باشد؛ نیاز مشتریان با گذشت زمان تغییر می کند و با لطبع محصول یا خدمت مورد نیاز مشتریان باید با قیمت و کیفیت خوب و در زمان مناسب ارائه گردد؛ اگر شرکت خود را با این تغییرات و نیازها هماهنگ نسازد، ممکن است ...
نوشته شده توسط: admin