نظر سنجی

نظرتون در مورد سایت چیه؟

خوب
متوسط
بد

وظیفه و نقش روحانیت در فضای مجازی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب

 
تبلیغ دین، هیچ گاه محصور در مکان و زمان و ابزار خاصی نبوده، مبلّغان دین اسلام از گذشته تاکنون، از هر فرصتی برای تبیین معارف اسلام بهره برده اند. پیش از این، منبر، یکی از مؤثرترین و قدیمی ترین ابزارهای تبلیغ دین محسوب می شد که البته هنوز هم با وجود گسترش شبکه های اجتماعی، جایگاه خاصی در بین مردم دارد؛ اما با پیشرفت تکنولوژی و استقبال مردم از ابزارهای جدید رسانه ای و تبلیغاتی، به خصوص فضای مجازی، ضرورت بهره گیری از آنها در کنار سایر فعالیت های تبلیغی ضروری به نظر می رسد.
  ...
نوشته شده توسط: admin 

16آذر روز دانشجو / فیلم


بعد از كودتاى 28 مرداد 1332، رژيم وابسته پهلوى كه توانسته بود با كمك اربابان امريكايى بر اريكه قدرت باز گردد، درصدد برآمد تا پايه هاى حكومت خود را تثبيت كند، اما غافل از اينكه مقاومت مردم بطور كامل از بين نرفته و ايران در اولين فرصت خشم و انزجار خويش را نشان خواهد داد.

نيكسون معاون رئيس جمهور امريكا در سال 1332، راهى ايران گرديد. در حقيقت او مى آمد تا نتيجه سرمايه گذارى بيست و يك ميليون دلارى را كه سازمان جاسوسى امريكا سياه در راه كودتا و سرنگونى دولت مصدق هزينه كرده بود، از نزديك ...
نوشته شده توسط: admin 

کلیپ امام خمینی و نفوذ در دانشگاهها _ ویژه روز دانشجو / فیلم

یکی از هشدارهای همیشگی امام خمینی(ره)، تذکرات پیرامون نقشه های «نفوذ دشمن» بخصوص در عرصه های فرهنگی، سیاسی و علمی در حوزه های علمیه و دانشگاه ها بود. اهمیت این موضوع برای امام(ره) را می‌توان از هشدارهای عمیق در وصیت نامه شان دریافت. اگر دانشگاه فاسد شود کشور فاسد میشود.../ هشیار باشید بیدار باشید که اینان میان شما رخنه نکنند با اسم های مختلف.../ کسانیکه متعهد نیستند به کشور اینان اند که دانشگاه ها را به ورطه نابودی میکشانند.../  

نوشته شده توسط: admin 

چرا جنگ تحمیلی را دفاع مقدس می گوییم؟


این ما نبودیم که جنگ را شروع کرديم بلکه در جواب يک جنگ تحميلي جنگيديم و به خاطر دفاع از دين و اعتقادات ... ایستادگی کردیم.
 
اهمیت 8 سال دوران جنگ ایران و عراق و نام نهادن مقدس بر این دفاع در تاریخ معاصر جمهوری اسلامی ایران بر هیچ کس پوشیده نیست چراکه نیمی از جمعیت کشور را جوانانی تشکیل می دهند که کم کم از آن دوران فاصله تاریخی گرفته اند اما نسل معاصر در دفاع مقدس همچون جانبازان، ایثارگران و خانواده عظم شهدا بهترین روایت گران برای انتقال مفاهیم به نسل جدید هستند.
  ...
نوشته شده توسط: admin 

روز «مباهله» چه روزی است?


بیست و چهارم ذی‌الحجّه نه تنها روز مباهله و روز نزول آیه «تطهیر» بر قلب مبارک پیامبر(ص) است بلکه در این روز حضرت امیرالمؤمنین(ع)در حال رکوع انگشترى خود را به سائل داد و آیه «اِنَّما وَلِیُّکُمُ اللّهُ..» در شان ایشان بر قلب نازنین پیامبر(ص) نازل گردید.
 
یکی از انواع نفرین حق، «مباهله» است، «مباهله» از ریشه «بَهْل» به معنای لعن است اما راغب اصفهانی معتقد است که «بهل» (بر وزن اهل)، به معناى رها کردن ...
نوشته شده توسط: admin 

بزرگترین اشتباه مصدق! /فیلم

 
  در 28 مرداد کاشانی منزوی و خانه‌نشین بود. عدم حضور کاشانی در صحنه موجب شد که مردم نیز در صحنه حضور نداشته باشند؛ لذا کودتاچی‌های مأمور مستقیم امریکا توانستند بیایند و به‌راحتی بخشی از ارتش را به تصرف درآورند و کودتا کنند. 
 
یکی از مهمترین فرازهای حکومت 37 ساله محمد‌رضا پهلوی که نقش مهمی در تحکیم پایه‌های رژیم وی داشت کودتای 28 مرداد 1332 بود. این کودتا که در دوازدهمین سال حکومت محمدرضا به وقوع پیوست، سبب تثبیت حاکمیت او تا ...
نوشته شده توسط: admin 

فضای مجازی نیازمند انقلاب

 

در سپیده‌دم هزاره سوم، شاهد تحولات شگرف فناوری و تأثیرات فرهنگی، اجتماعی و حرفه‌ای ناشی از آن هستیم. انقلاب الکترونیک، انفجار اطلاعات و انقلاب رایانه‌ای، تفاوت کمی و کیفی بسیاری را در جهان نسبت به دو دهه پیش با خود به همراه آورده است و آن تبدیل جهان ظاهرا به یک کلبه واحد است و در این میان چالش‌انگیزترین، جذاب‌ترین و مهم‌ترین تحولات، تحولاتی است که در زمینه رایانه و اطلاع رسانی صورت گرفته است.

از نیمه قرن بیستم با بروز و شکل‌گیری ...
نوشته شده توسط: admin 

نماهنگ حماسه حضور به مناسبت سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

 
نهاد مقدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تدبیر حکیمانه ی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه) در ۱۲ مرداد سال 1359 و با هدف تعظیم شعائر اسلامی، تبیین اندیشه‌های انقلابی، سازماندهی حرکت‌های مردمی در مواجهه با چالش‌ها و رخدادهای پیش‌رو و همچنین نکوداشت مناسبت‌ها و برگزاری مراسم ملی و انقلابی و ایجاد هماهنگی و حفظ انسجام دستگاه‌ها در پاسداشت مناسبت‌ها و اجتناب از موازی‌کاری تأسیس شد تا ضمن ایجاد هماهنگی لازم بین سازمان‌ها ...
نوشته شده توسط: admin 

مخاطب شناسی؛ ضرورتی برای نظام تبلیغات کشور

 

دوازدهم مردادماه مصادف با سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است. این نهاد که یکی از بنیان های تبلیغات انقلاب محسوب می گردد، رسالت مدیریت نمودن مراسم و مناسبت های انقلاب اسلامی را به عهده دارد.

مقاله زیر به بررسی و تحلیل نظام تبلیغات فرهنگی کشور و موضوعات پیرامون آن پرداخته است. اینک با هم مطلب را از نظر می گذرانیم:

لزوم شناخت مخاطب
 
در دنیای کنونی که در هم تنیدگی نظام اطلاعاتی و ارتباطاتی یکی از مقولات مهم در زمینه جهانی شدن ...
نوشته شده توسط: admin 

 دیپلماسی در قامتِ مشت های گره کرده

//

همسویی و اتحاد حاکمیت با ملت باعث می شود که بطور قابل ملاحظه ای در اهداف جمعی کشور اتحاد بوجود آمده و حرکت جمعی جهت دستیابی به اهداف ملی ایجاد شده و زمینه های توسعه اقتصادی در کشورها ظاهر شوند. این وضعیت زمانی بروز می یابد که هم از سوی حاکمیت و هم از سوی ملت بر اهداف مشترکی تأکید شود و تنها از این طریق است که یک سیستم اجتماعی عقلانی در جامعه ایجاد می شود که تمامی افراد جامعه خود را مقید به مشارکت در تعاملات اقتصادی، فرهنگی ...
نوشته شده توسط: admin