نظر سنجی

نظرتون در مورد سایت چیه؟

خوب
متوسط
بد

9 دی؛ تجلی قدرت خدا اهمیت حضور مردم در حماسه 9 دی

حماسه 9 دی یکی از برگ‌های زرین تاریخ انقلاب اسلامی است. این حماسه با حضور پرشور و میلیونی مردم رقم خورد. در این گزارش بخش‌هایی از بیانات رهبری درباره اهمیت حضور مردم در حماسه 9 دی را می‌خوانید.
بخش‌هایی از بیانات در دیدار مردم قم در سالگرد قیام ۱۹ دی (88/10/19)
 
این ملت عظیم از قشرهای مختلف در سراسر کشور نگاه می کنند به صحنه، می شناسند صحنه را؛ خیلی چیز بزرگ و مهمی است. اینی که من عرض می کنم روز نُه دی در تاریخ ماندگار است، به خاطر این است. مردم بیدارند؛ ...
نوشته شده توسط: admin 

راهکارهای مقابله با جنگ نرم


طراحان جنگ نرم با سرمایه گذاری بر افکار و اندیشه ها، آسان تر و با شتاب بیشتر به اهداف و نتایج دست می یابند.
 
تهدید به زندان
 
فرعون که نمونه بارز مستکبران تاریخ است، حضرت موسی(علیه السلام) را تهدید به زندان نموده (شعراء / 29) آن هم زندان در آن زمان که وضعیت بسیار هولناکی داشت. عادت فرعونیان طوری بود که هرگاه می خواستند کسی را زندانی کنند او را به درون چاهی عمیق می انداختند. از این رو او در تنهایی می ماند؛ نه چیزی می شنید و نه چیزی می ...
نوشته شده توسط: admin 

تقلب اسم رمز بود/ واکاوی ادعای فتنه گران 88 /فیلم

 
تقلب ادعایی بود که کشور را به لبه پرتگاه سقوط و جنگ داخلی برد، برخی مردم و نیروهای انتظامی و امنیتی در آن حوادث مظلومانه جان باختند، فشارهای بین المللی و سیاسی و اقتصادی بر ایران بیشتر شد.
 
حوادث سال 88 با یک ادعا آغاز شد؛ «ادعای تقلب در انتخابات».  اما آن چه آن سال بحران ایجاد کرد ادعای نامزد بازنده  انتخابات درباره جابه جایی آرای مردم بود.
 
ادعایی که کشور را به لبه پرتگاه سقوط و جنگ داخلی برد، برخی مردم و نیروهای انتظامی ...
نوشته شده توسط: admin 

9 دستاورد مهم نهم دي ماه 88حماسه نهم دي ماه و حضور عاشورايي مردم حماسه ساز ولايتمدار ايران اسلامي در راهپيمايي 9 دي ماه 1388 نقطه عطفي در تاريخ انقلاب و برگ زريّن ديگري در افتخارات مرد و زن ايراني به حساب مي آيد . حماسه 9 دي نماد عزّت ، استقلال و بصيرت مردمي است كه تا پاي جان براي حفظ اصول اسلام و آرمان‌هاي انقلاب ايستاده اند و با صداي رسا اعلام كردند كه اگر دشمن در برابر دين آنها بايستد در برابرتمام دنياي آنها خواهند ايستاد .
هر چند تحليل واقع بينانه و احصاء دستاوردها و ارمغان هاي اين حماسه بزرگ ...
نوشته شده توسط: admin 

جنگ نرم /فیلم

  امروزه با توجه به رشد فکری و آگاهی عمومی ملت‏های جهان، نفوذ و سلطه و به ‏دست آوردن مستعمرات از راه لشکرکشی‏های نظامی، به آسانی امکان‏پذیر نیست و در صورت اجرا هزینه‏ های زیادی را بر مهاجمان تحمیل می‏ کند؛ به همین سبب، استعمارگران روش نفوذ در کشورها را تغییر داده‏ اند. ‌بدین ترتیب، استعمارگران، اکنون به این نتیجه رسیده ‏اند که بهترین راه نفوذ در سایر کشورها، نفوذ در فرهنگ آنان و استحاله‏ ی درونی آن است. آنان می‏ خواهند ارزش‏های مورد پسند خود ...
نوشته شده توسط: admin 

نگاهی جامعه شناختی به 9 دی

 
  یکی از کارهای تئوریک در مورد حماسه‌ی 9دی که در طول سال‌های گذشته، کمتر مورد دقت و تحقیق قرار گرفته، تحلیل حماسه‌ی 9دی از منظر جامعه‌شناختی است. لذا برای فهم بهتر آنچه در 9دی اتفاق افتاد و مردم را به واکنش واداشت، ضروری است این واقعه‌ی عظیم از این بعد هم ارزیابی شود.     ارزیابی و تحلیل رخداد 9دی به عنوان رویه‌ای که محصول کنش جمعی یک جامعه‌ی کاملاً سیاسی‌شده بود، چشم‌انداز جامعه‌شناختی ویژه‌ای را ...
نوشته شده توسط: admin 

چیستی انقلابیهای رنگین

 
انقلاب رنگین یا انقلاب مخملی از شیوه های براندازی نرم و نوعی سرنگون کردن حاکمیت و جابه جایی قدرت به وسیله تحولات سیاسی است که به شیوه های آرام و مسالمت آمیز جلوه گر شده است و از روش مبارزه منفی و نافرمانی مدنی نیز بهره می گیرد. این واژه برای نخستین بار از سوی واسلاو هاول ، رئیس جمهور پیشین چک که آن زمان رهبر مخالفان چکسلواکی سابق بود- به ادبیات سیاسی وارد شد.
 
 
بررسی های صورت گرفته در خصوص انقلاب های رنگی نشان می دهد که در وقوع چنین حرکت هایی ، عوامل ...
نوشته شده توسط: admin 

ابعاد مختلف کودتای مخملی

 
 
کودتای مخملی اقدامی اعتراضی ، مسالمت آمیز و بدون خشونت با محوریت مردم است که به منظور تغییر یک حکومت ویا نظام سیاسی توسط گروههای  سیاسی قدرت طلب طراحی و اجرا می گردد.
کودتای مخملی بر خلاف کودتای نظامی که به پشتوانه قدرت نظامیان و از طریق خشونت وسلاح شکل می گیرد ، با پشتوانه حضور توده های مردم و از طریق نافرمانی مدنی و روش های بدون خشونت محقق می شود.
 
 
همچنین کودتای مخملی بر خلاف انقلابهای توده ای که بر حضور بخش عمده و حداکثری ...
نوشته شده توسط: admin 

محورهای تبیینی قیام مردمی نهم دی

   تبیین موقعیت ممتاز و برتر نظام جمهوری اسلامی در آستانه انتخابات 88
 
موقعیت ممتاز و برتر ایران در فن آوری هسته ای – موقعیت ایران در لبنان ، فلسطین ، عراق و اثر گذاری جدی نظام جمهوری اسلامی در منطقه ودست برتر ایران در مذاکرات هسته ای باعث شده بود که اتحادیه اروپا و آمریکا در خواست جدی برای ادامه مذاکرات1+ 5 و قبول شرایط جمهوری اسلامی را داشته باشند، حضور 85درصدی مردم در انتخابات ، در آغاز دهه چهارم حیات نظام جمهوری اسلامی ایران .
 
لطمه به ...
نوشته شده توسط: admin 

روز قدس ؛ روز رسوایی فتنه گران

 
فتنه گران در ادامه فرصت طلبی های خود ، نماز جمعه روز قدس را –نشانه رفته و آن را به عنوان فرصتی برای ایجاد آشوب و کشاندن  هواداران  واغتشاشگران به خیابانها می نگریستند. با این نگاه از چندین روز مانده به آخرین جمعه ماه رمضان تبلیغات رسانه ای این جریان برای اغواءهواداران آغاز شد و اعلام کردند که در راهپیمایی سراسری روز قدس با همه توان شرکت خواهند کرد تا جمعیت میلیونی خود را به رخ جبهه تقلب و استبدادی ؟ بکشانند.
 
 
جریان فتنه گر با تحریفی ...
نوشته شده توسط: admin