نظر سنجی

نظرتون در مورد سایت چیه؟

خوب
متوسط
بد

مفهوم آزادی در اندیشه‌ی شهید بهشتی تسلط انسان بر ساختن خویش 

 

مقوله‌ی آزادی در اندیشه‌ی شهید بهشتی به‌عنوان یک رکن اساسی مطرح می‌شود و شهید بهشتی نقطه‌ی حرکت خود را همین مفهوم قرار می‌دهد. اما تلقی وی از آزادی تفاوت بسیاری با آزادی غربی دارد و از سوی دیگر، به جبر مارکسیستی نیز پاسخ می‌دهد.

در پاسخ به چیستی آزادی و فضاهای گوناگون آن، آثار متنوع و متعددی به نگارش درآمده است. اما این پرسش جای طرح و بررسی دارد که چرا هنوز بشر به برداشت واحد و تفسیر واحد و مورد پذیرش همگان از آزادی دست نیافته است ...
نوشته شده توسط: admin 

شهید بهشتی مثل یک ملت بود برای ملت ما


بدون تردید سال های نخست انقلاب اسلامی از مقاطع بسیار مهم و تاثیرگذار تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود زیرا در همین سالها بود که نهادهای نظام اسلامی شکل گرفت بنیان های نظام اسلامی پدید آمد و مسیر حرکت نظام اسلامی از طریق تدوین قانون اساسی مشخص شد.

غیر از رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و بنیانگذار نظام مقدس اسلامی (حضرت امام خمینی) که نقش اساسی و محوری را در تاسیس ارکان نظام اسلامی برعهده داشت سایر شخصیت ها و حتی تک تک افراد ملت هریک به نسبت خود سهمی در تاریخ انقلاب و تاریخ ...
نوشته شده توسط: admin 

بررسی اجمالی نقش شهید بهشتی در پیروزی انقلاب اسلامی

 

شهید مظلوم آیت الله بهشتی در پرتو جامعیت بی نظیری که داشت توانست علیرغم همه فشارهائی که بر او وارد می شد در مدت کوتاهی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی فرصت خدمت به اسلام و ملت را یافته بود، بزرگترین خدمات را به انقلاب اسلامی بعمل آورد.

آیت‌الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی، در سال 1307، در محلة لومبان اصفهان به دنیا آمد. وی به خاطر علاقه شدیدی که به علوم اسلامی داشت به حوزه علمیه اصفهان وارد شد و دروس دینی را تا اواخر سطوح عالیه در همان حوزه خواند و سپس راهی حوزه ...
نوشته شده توسط: admin 

آیت الله شهيد بهشتی کیست؟

 

آیت الله بهشتی سیاست‌مدار و فقیه ایرانی و اولین رئیس دیوان عالی کشور پس از انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷، اولین دبیرکل حزب جمهوری اسلامی و نایب رئیس مجلس خبرگان بود.

آيت الله شهيد بهشتي سياستمدار ايراني است که به عنوان اولين رئيس ديوان عالي کشور پس از انقلاب اسلامي بود. وي همچنين به عنوان اولين دبير کل حزب جمهوري اسلامي و نايب رئيس مجلس خبرگان نيز به ملت خدمت کرد.
 
وي در جايي راجع به خودش مي گويد: «من محمد حسيني بهشتي، در دوم آبان 1307 در ...
نوشته شده توسط: admin