نظر سنجی

نظرتون در مورد سایت چیه؟

خوب
متوسط
بد

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در یک نگاه

در آستانه فرا رسیدن سالروز تاسیس نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به دستور حضرت  امام خمینی(ره) در 12 مرداد 1359  قرار داریم. مخاطبان و همراهان گرامی می توانند جهت آشنایی بیشتر با اهم وظایف و ماموریت های این نهاد کهن مقاله کوتاهی که در لینک زیر قرار گرفته است را مطالعه نمایند.
 
دانلود مقاله
نوشته شده توسط: admin 

"نوروز و فلسفه هفت‌سين"؛ ديرينه يادگار فرهنگ ايران

آیین‌ها و برگزاری‌ آنها برخاسته از باورها، فرهنگ، تاریخ، مکتب، شیوه‌ زندگی، شرایط جغرافیایی، اسطوره‌ها و نیز نشان از خواست و آرزوهای خفته مردم هر سرزمین‌ است که باید فلسفه زیبای آیین‌های خود را بدانیم چرا که همین آیین‌ها به جامعه سربلندی و به مردم سرزندگی می‌دهند.   جشن نوروز از آیین های باستانی و ملی ایرانیان است که یکی از مقدمات مهم و اصلی آن، گستراندن "سفره هفت سین" از هفت نعمت خداوندی است که ساعاتی پیش از تحویل سال نو گسترده شده و در مدت سیزده روز ...
نوشته شده توسط: admin 

جهان بینی نژاد پرستانه صهیونیزم

جنبش صهیونیزم درقرن 19 میلادی به وجود آمد. در این زمان دو گرایش عمده بر عرصه تفکر سیاسی سایه افکنده بود.گرایش اول اعتقاد به برادری انسانها، برابری،رشد و تعالی برگرفته از مکتب لیبرالیسم و سوسیالیسم است در حالی که گرایش دوم از برتری و تفاوت نژادی ملت ها جانبداری میکرد. 
در این میان گروههای از یهودیان به جانبداری از گرایش دوم پرداخته و با رد تفکر تساوی بین انسانها از نوعی برتری نژادی و خونی حمایت کردند که اندیشه ایدئولوژیکی حاکم بر آنها نیز در این نوع دیدگاه تاثیر بسزا داشت.
  ...
نوشته شده توسط: محمد توکلی زاده

فضای مجازی و حضور مردم در مراسم

فضای مجازی و حضور مردم در مراسم
در دنیای مجازی، بسیاری از مردم در سنین مختلف و از گروه های اجتماعی متفاوت کنار هم آمده اند و از فاصله های بسیار دور دنیای واقعی، با هم ارتباط برقرار می کنند.
امروزه روش های ارتباطی با دیگران از طریق اینترنت افزایش یافته، پست الکترونیک، پیام های کوتاه، چت روم ها، وب پایگاه ها و بازی ها، روش هایی برای گسترش و حفظ روابط اجتماعی شده اند. اما در بسیاری از نقدها، دستگاههای فرهنگی کشور، در مقابل این سونامی که گروههای مختلف اجتماع را مورد تهدید قرار داده است، ...
نوشته شده توسط: محمد توکلی زاده

برنامه دشمن القاء «نمی‌شود و نمی‌توانیم» در مسئولان است

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نوروزی فرماندهان ارشد نیروهای مسلح، با اشاره به برنامه دشمن برای تضعیف روحیه مردم، مسئولان و نیروهای مسلح و القای روحیه «نمی‌شود و نمی‌توانیم»، خاطرنشان کردند: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران باید با توکل بر خدا و اعتماد به‌نفس، روز به روز توانایی‌ها و ظرفیتهای خود را افزایش دهند و با ابتکار و همت بلند، کمبودها و خلأها را جبران کنند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار با آرزوی سالی با برکت و ...
نوشته شده توسط: رضا وطن دوست

بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در کنفرانس فلسطین

اگر مقاومت نبود... رهبرانقلاب: این روزها مشاهده میکنیم که از سوی مراکز معلوم‌الحال، «مقاومت»، مورد هجوم و یا «انتفاضه»، مورد سؤال قرار میگیرد.
ادّعای آنان این است که مقاومت در پی چند دهه از عمر خود، هنوز نتوانسته است آزادی فلسطین را محقّق سازد؛ پس این روش نیازمند بازنگری است!
در پاسخ باید گفت: درست است که مقاومت هنوز نتوانسته به هدف غائی خود یعنی آزادی کلِّ فلسطین دست یابد، لیکن مقاومت توانسته است مسئله‌ی فلسطین را زنده نگه دارد. باید دید اگر مقاومت نبود، ...
نوشته شده توسط: محمد مهدی بابامحمدی

تحلیل جامعه شناختی از یک روز معمایی

اشاره: راهپیمایی ۲۲ بهمن پدیده ای بی مانند در عمر نظام های سیاسی و انقلاب است. همانگونه که هیج انقلابی از انقلابات عصر جدید پس از انقلاب فرانسه این ظرفیت، امکان و جرات را نداشته که سرنوشت خویش را به رای مردم و انتخاب آنها متکی کند، هیج یک از آنها و یا حتی حکومت های تثبیت شده نیز در خود جسارت و امکان پذیرش این مخاطره عظیم را نداشته که هر ساله سرنوشت خود را به پدیده حضور مردمی که در بیست و دوم بهمن ما شاهد آنیم، مشروط کند.
در 37 سال گذشته مردم مسلمان ایران مکرر صحنه ای حماسی  که در بیست ...
نوشته شده توسط: محمد توکلی زاده

ایران منهای انقلاب اسلامی

به یقین که هر پدیده تاریخی از این امکان برخوردار است تا در عالم نظر از تاریخ حذف شود و تاریخ مجددا بدونِ آن پدیده قرائت شود. این فرآیند امکانی را در اختیار ما قرار می دهد تا بتوانیم هر پدیده تاریخی را در یک برش افقی آسیب شناسی کنیم و نگاه روشن تری به پدیده های تاریخی داشته باشیم. انقلاب اسلامي ايران، با تمام دستاوردها و عظمتي که در نهانِ خود دارد، آسيب‌ هاي جدّی ای را نيز در پيش روی خود داشته و دارد که بي‌توجهی به اين آسيب‌ها مي‌تواند تمام آن دستاوردها را بر باد دهد. اصولا‍ً ...
نوشته شده توسط: جمال خان محمدی

تلویزیون بی بی سی فارسی سلاحی برای جنگ نرم

شبکه تلویزیونی فارسی زبان بی بی سی که تحت مدیریت سرویس جهانی بی بی سی است به طور رسمی کار خود را از روز چهارشنبه 25 دی ماه 1387 آغاز نمود. وزارت امور خارجه، سرویس امنیتی بریتانیا و سفارت انگلیس در تهران، قانون‌گذاران پارلمان بریتانیا، نخست‌وزیری انگلیس و مدیران بخش جهانی بی بی سی از جمله بهروز آفاق در به کار افتادن تلویزیون فارسی بی بی سی نقش داشتند.
با نگاهی به کارنامه هشت ساله این تلویزیون می‌توان گفت که راهبردهای تاکتیکی متفاوتی را با هدف جذب مخاطب بیش‌تر به کار ...
نوشته شده توسط: حسین محمدی

برنامه ریزی مراسم

در برنامه ریزی مراسم نیاز است که دینفعان متعددی مشارکت داشته و وظایف متعددی انجام شود. مراسمها مراحل مختلفی دارند و برنامه ریزی مراسم در هر کدام از مراحل نقش متفاوتی را به خود می گیرد.
چهار مرحله برنامه ریزی مراسم:
توسعه مراسم: سازمان دهندگان مراسم یک مراسم را پیش بینی و طرح ریزی کرده و از دلایل برگزاری آن مراسم پشتیبانی و حمایت می کنند مرحله برنامه ریزی عملیاتی: شامل فعالیت‌هایی به منظور تبدیل چشم انداز گروه سازمان دهنده به واقعیت می‌باشد، همچنین در طی این مرحله اهداف ...
نوشته شده توسط: رضا وطن دوست